PROGRAM IX. ROČNÍKA
FESTIVALU BLUES MOODS

 • Lukáš Piala & Second Band (SK)

  Grunting Pigs (HU)

  ZVA 12-28 Band (SK)

  Juwana Jenkins (USA)

Grunting Pigs (HU)

 • GRUNTING PIGS (HU)

  Grunting Pigs je bluesové akustické duo. Ide o projekt mnohonásobne oceňovaného virtuózneho hráča na fúkaciu harmoniku, speváka, skladateľa a šoumena Mátyás-a Pribojszki-ho (Jumping Matt) a jeho dlhoročného priateľa a famózneho hráča na gitaru Ferenc-a Szasz-a. Základným smerovaním tvorby skupiny je pocta bluesovému žánru. Ich vystúpenia sú spojené s perfektným technickým výkonom, vynikajúcim zvukom, veľmi živými pódiovými vystúpeniami a množstvom zábavy. Posledné vydané album dua z roku 2016 má názov „Grunt away”. Grunting Pigs sa zúčastnili na mnohých významných festivaloch po celej Európe, ale aj po kluboch a súkromných večierkoch. Mátyás Pribojszki na festivale Blues Moods vystúpil aj v roku 2014 ako Mátyás Pribojszki Trio.

  Zostava:
  Mátyás Pribojszki – fúkacie harmoniky, spev
  Ferenc Szasz – gitara, spev

  www.gruntingpigs.com

Juwana Jenkins (USA)

 • JUWANA JENKINS (USA)

  Rodáčka z Philadelphie vyštudovala žurnalistiku v Pensylvánii. Od roku 1998 žije v Čechách, kde v súčasnosti pôsobí ako profesorka na University of New York v Prahe. Juwana Jenkins počas svojej hudobnej kariéry spolupracovala s rôznorodým spektrom umelcov v projektoch ako Tonny’s Blues Band, Murphy Band, Tina Turner Tribute, ako aj v jej vlastnom – All Star Mojo Band. Jedno z mimoriadnych spojení bola spolupráca s vynikajúcim hráčom na fúkacie harmoniky – Charlie Slavíkom s ktorým v roku 2012 nahrala album „The Blues Keep You Alive”, na základe ktorého ju hudobní kritici označili titulom „Bluesová kráľovná”. Od roku 2013 je zástupkyňou Českej republiky v združení European Blues Union.

  Zostava:
  Juwana Jenkins – spev
  Charlie Slavík – fúkacie harmoniky, spev
  Jiří Maršíček – gitara
  Adam Nohavica – basgitara
  Jakub Nývlt – bicie

  www.juwanajenkins.com

Lukáš Piala (SK) & Second Band (SK)

 • LUKÁŠ PIALA (SK) & SECOND BAND (SK)

  Lukáš Piala, rodák zo Žiliny hrá na gitaru od jedenástich rokov. Študoval na konzervatóriu v Žiline, v Prahe a v Londýne. Do povedomia slovenského publika sa dostal súťažou Slovensko hľadá Superstar v roku 2007. Ako gitarista pôsobil v skupine Tomáša Bezdedu a na výletných zaoceánskych lodiach. V súčasnosti vyučuje hru na gitare na základnej umeleckej škole a je aj autorom video lekcií hry na gitaru. Okrem sólových projektov v súčasnosti  pôsobí v skupine Ja ty a Rolo. Na festivale vystúpi s doprovodnou bluesovou skupinou Second Band z Trnavy a hosťom – Petrom Vanoučekom.

  Zostava:
  Lukáš Piala – gitara, spev
  Peter Vanouček – klávesy, a.h.
  Juraj Parízek – gitara
  Denis Čapkovič – bicie
  Marek Polonec – basgitara
  Peter Stojka – fúkacie harmoniky

  https://www.facebook.com/JaTYaROLOthebluebeat/
  http://www.secondband.sk

ZVA 12-28 Band

 • ZVA 12-28 BAND (SK)

  Skupina ZVA 12-28 BAND bola založená v roku 1990. Aj po mnohých rokoch robí svieže a originálne autorské blues. Napriek tomu, že hudba vychádza z pôvodnej bluesovej tradície, hudobný jazyk skupiny sa výrazne vymyká z typického blues-rockového klišé a svoju nezameniteľnú hudobnú tvár si buduje na pôvodnej tvorbe. V rokoch 2005 až 2015 vydala štyri autorské albumy v ktorých sa prelína bluesová modalita s modalitou typickou pre slovenský folklór. Skupina je obľúbená nielen na Slovensku ale aj v susednom Česku, kde má veľa festivalových a klubových koncertných vystúpení. Počas svojej existencie získala množstvo ocenení. Na festivale Blues Moods vystupovali aj v roku 2012.

  Zostava:
  Norbert Červenák – spev, gitara
  Stanislav Fakan – husle, perkusie
  Ladislav Červenák – kontrabas
  Peter Krško – bicie

  http://www.zva12-28band.sk