PROGRAM X. ROČNÍKA
FESTIVALU BLUES MOODS

 • 14.11.2019 (štvrtok) - Vodáreň Craft Bistro

  20.00 h – 100° PaRa 
  (SK)
  15.11.2019 (piatok) - KC Malý Berlín
  20.00 h – The Youniverse (SK)
  16.11.2019 (piatok) - KC Malý Berlín

  19.00 h – Tony Bigmouth Pearson (SK)

  20.00 h – Silvia Josifoska & Sitra Achra (SK)

  21.00 h – Riccardo Grosso Blues Band (I)

  22.00 h – Two Timer (PL)

Two Timer (PL)

 • TWO TIMER (PL)

  Skupina založená v roku 2008 v poľskej Poznani. Členovia skupiny inšpirovaní velikánmi bluesového žánru sami popisujú svoju hudbu ako „Grunge blues na steroidoch“. Napriek tejto charakteristike je pre skupinu dominantný ich tradičný zvuk 60-tych a 70-tych rokov. Svoj debut zažili v roku 2014. Od tohto roku skupina zaznamenáva množstvo klubových hraní v Poľsku a v Nemecku. V roku 2015 sa zúčastnili medzinárodného festivalu International Blues Challenge v americkom Memphise. Okrem toho skupina navštívila množstvo festivalov v Európe. Skupina má vydané štyri CD albumy a na Slovensku bude vystupovať po prvýkrát práve na trnavskom festivale Blues Moods.

  Zostava:
  Piotr Gorzkowski - spev
  Wojtek Rudziński - fúkacie harmoniky
  Ernest Kałaczyński - gitara
  Łukasz Rudnicki - basgitara
  Szymon Baranowski - bicie

  www.twotimer.pl

Riccardo Grosso Blues Band (I)

 • RICCARDO GROSSO BLUES BAND (I)

  Skvelý hráč na fúkaciu harmoniku, spevák a „bandleader“ Riccardo Grosso sa naučil hrať na tento nástroj ovplyvnený filmom The Blues Brothers. O dvadsať rokov neskôr ako špeciálny hosť dostal príležitosť hrať s pôvodnou skupinou na novoročnom koncerte v Spojených štátoch amerických. Riccardo stál na pódiách kolísky blues v New Orleans v spoločnosti Johnny Sansone a Dr. John. Počas pobytu v USA mu dokonca robil lektora velikán fúkacej harmoniky Charlie Musselwhite. Riccardo Grosso Band putuje po pódiách štátov Európy vždy s rovnakým nasadením v štýle „Urban Blues“. Skupina má vydané dva CD nosiče „Live at Teatro Del Pane“ a „Right Now“. V Trnave bude ich vystúpenie slovenskou premiérou. 

  Zostava:
  Riccardo Grosso - fúkacie harmoniky, spev
  Flavio Paludetti - gitara
  Alessandro „Cocco“ Marinoni - basgitara
  Federico Patarnello - bicie

  www.rgband.com

Silvia Josifoska & Sitra Achra (SK)

 • SILVIA JOSIFOSKA & SITRA ACHRA (SK)

  Silvia Josifoska patrí k najvýznamnejším a najoriginálnejším tváram bluesovej a jazzovej scény na Slovensku. Všestranná speváčka však hravo zvláda aj iné žánre ako soul, funk, jazz či rock. Začiatky jej kariéry sú spojené s pôsobením vo folkrockovej skupine Sanyland, neskôr Mr. Band. Spolupracovala s vynikajúcimi slovenskými hudobníkmi, ale aj s legendami ako Stan the Man (UK), Peter Rowan (USA) a King George (USA). Vďaka jej nenapodobiteľnému hlasu a prejavu dostala pozvánku na spoluprácu pri nahrávaní svojich štúdiových projektov od Jara Filipa, Richarda Müllera, Jaromíra Nohavicu či Janka Ledeckého. Silvia momentálne pôsobí vo svojich troch hudobných projektoch a na festival Blues Moods do Trnavy pricestuje s doprovodnou skupinou Sitra Achra. 

  Zostava:
  Silvia Josifoska - spev
  Pišta Lengyel - gitara
  Erich „Boboš“ Procházka - fúkacie harmoniky
  Igor “Ajdži” Sabo - bicie

  http://silviajosifoska.com

Tony Bigmouth Pearson (SK)

 • TONY BIGMOUTH PEARSON (SK)

  Sólový projekt speváka a gitaristu Štefana Uhriňáka z Košíc. Ako tínejdžer strávil istý čas v USA u príbuzných. Od nich prevzaté priezvisko „Pearson“ vzdáva hold tomuto životnému obdobiu. Vlastné piesne píše v angličtine, ktoré pramenia z bluesu a jazzu. Úspešne koncertuje na Slovensku, v Čechách a v Maďarsku. V súťažnej prehliadke Nové tváre slovenského jazzu 2017 získal cenu SOZA za najlepšiu pôvodnú autorskú skladbu. V roku 2018 sa stal víťazom celoslovenskej súťaže bluesových kapiel a sólistov Slovakian Blues Challenge a úspešne reprezentoval Slovensko na medzinárodnej súťažnej prehliadke European Blues Challenge 2019 na portugalských Azorských ostrovoch. Trnavčania ho už mohli vidieť vrámci vystúpenia jeho projektu Duška na festivale Trnavský jazzyk v lete tohto roku.

  Zostava:
  Tony Bigmouth Pearson - gitara, spev

  https://www.facebook.com/bigmouthpearson/

The Youniverse (SK)

 • THE YOUNIVERSE (SK)

  Projekt Tammy Nižňanskej a gitaristu Jerguša Oravca založený v roku 2015. Celkový dojem skupiny rozhodne nepripomína tradičnú bluesovú formu, avšak v ich zvuku je počuť, že vychádza z tradičných postupov. V roku 2016 vydali debutové EP Raise Hell, Kid. O rok neskôr zožali úspech aj v prestížnom International Songwriting Competition, kde sa prebojovali do svetového semifinále. V nasledujúcom roku 2018 vyšiel skupine debutový album CMYK. Rok 2019 však zatiaľ pre skupinu The Youniverse predstavuje najväčší úspech pravidelnými koncertami na Slovensku, v Čechách, v Rakúsku, ako aj na najväčších slovenských festivaloch. A inak to samozrejme nebude ani na festivale Blues Moods v Trnave.

  Zostava:
  Tammy Nižňanská - spev
  Jerguš Oravec - gitara
  Šimon Vladár - basgitara
  Adam Olexík - bicie

  https://www.facebook.com/tammyxyouniverse/

100° PaRa (SK)

 • 100° PARA (SK)

  Hudobný projekt troch trnavských hudobníkov, ktorí dlhodobo tvoria súčasť trnavskej bluesovej scény. Po rozpade skupiny Second Band – jej traja bývalí členovia obnovili v zmysle “zákona o zachovaní energie” akusticko-elektrický projekt “sto stupňová para”. Názov vznikol ako akronym prvých hlások z priezvísk členov skupiny. Projekt je vzadním holdu velikánov bluesového žánru ako aj nekonečnej inšpirácii z neho.

  Zostava:
  Peter Stojka - fúkacie harmoniky
  Juraj Parízek - gitara
  Jaroslav Rakay - kontrabas

NA STIAHNUTIE

BLUES MOODS 2017

BLUES RULES (SK)

JUSTIN LAVASH (GB)

PETER LIPA (SK)

RAPHAEL WRESSNIG & SOUL GIFT BAND (A)

SPONZORI A PARTNERI FESTIVALU

Miesto konania festivalu:
Kultúrne centrum Malý Berlín
Štefánikova 94/4
917 01 Trnava
Slovensko

GPS súradnice:
48.3783735,17.58522389999996

Korešpodenčná adresa
sídla organizátora festivalu:
Trnavská hudobná spoločnosť, o.z.
Kapitulská 6
917 01 Trnava
Slovensko

e-mail:
Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.

web stránka organizátora:
http://www.tths.sk

Vstupenky sú dostupné na:
www.ticketportal.sk
alebo:
CD Aquarius, Štefánikova 95/5, 917 01 Trnava, tel.: 00421 33 551 12 29